Αγαπητοί γονείς,
Την Παρασκευή 22/12 στις 6 το απόγευμα ο Σύλλογος Γονέων του σχολείου σε συνεργασία με τον Σύλλογο Διδασκόντων και τους Μαθητές θα διοργανώσει Χριστουγεννιάτικη Εκδήλωση στον χώρο του Πολιτιστικού Συλλόγου Πόμπιας. Στην Εκδήλωση θα γίνει και Χριστουγεννιάτικο Παζάρι με είδη που θα φέρουν οι μαθητές. Παρακαλούμε να συνεισφέρετε στην εκδήλωση φέρνοντας στο σχολείο από την Δευτέρα 18/12 διάφορα είδη όπως: ρακί, κρασί, μέλι, μελομακόρονα, κουραμπιέδες, κέικ, βουτήματα, παλιά παιχνίδια, παλιά βιβλία-παραμύθια, χριστουγεννιάτικες κατασκευές (στολίδια, κάρτες) ή ότι άλλο νομίζετε ότι μπορεί να πουληθεί στο παζάρι. Ό,τι φέρετε παρακαλούμε να είναι σε μικρή συσκευασία έτοιμη προς πώληση και σας προσκαλούμε με την παρουσία σας να ενισχύσετε την εκδήλωση των μαθητών. Μέρος των εσόδων του παζαριού θα δοθεί για φιλανθρωπικό σκοπό.

Την ίδια μέρα στις στις 4 το απόγευμα στον χώρο του πολιτιστικού συλλόγου θα προβληθεί για τους μικρούς μας φίλους η παιδική ταινία «Τhe Grinch»

Ο Σύλλογος Γονέων, ο Σύλλογος Διδασκόντων και οι μαθητές του σχολείου